4SPORTS TEAM

Sportovní tým se zaměřením na triatlon

Registrace klubu v ČAS

Od března tohoto roku je náš oddíl nově registrován u Českého atletického svazu. V registraci klubu vidíme skvělý potenciál jak možnost závodit v oficiálních kvalitních běžeckých atletických závodech během přípravy na triatlonové závody.

Poděkování BornToSwimm za podporu našeho týmu

Děkujeme za podporu i v této nelehké době firmě BTS - Born To Swim a velice si vážíme lidí, kterým na mladých sportovcích stále záleží.

Brněnský cyklokrosový pohár - krajský přebor Jihomoravského kraje 2020

Brněnský cyklokrosový pohár a dvě medaile pro náš tým získali Luky v kategorii starších žáků a Laďka v kategorii žen 40+. Blahopřejeme 🙂

Středisko talentové mládeže Svitavy SPS pro rok 2021

I pro příští rok 2021 se nám podařilo s našimi svěřenci, díky výborným výsledkům, obhájit jako jediným v Pardubickém kraji, středisko talentované mládeže SPS. Toto středisko je přidělováno Český triatlonovým svazem. Naši vybraní závodníci, kteří jsou zařazeni do střediska díky své výkonosti, získají díky středisku lepší tréninkové podmínky a zázemí.

Mistrovství republiky v duatlonu Žamberku

Na Mistrovství republiky v duatlonu Žamberku v sobotu 19.9. získala Anetka bronzovou medaili, Káťa doběhla na 10. místě a Luky na 11. místě. Moc všem třem gratulujeme k výborným výkonům

ČP v triatlonu Karlovy Vary

Na Českém poháru v triatlonu v Karlových Varech v pátek 11.9. odpoledne závodily dětské kategorii. Náš tým reprezentovala pánská sestava a kluci předvedli v nabité konkurenci pěkné výkony Jáchym 5. místo, Šimon 14. místo, Lukáš 17. místo a Tobiáš 28. místo. V sobotu byli na řadě dospělí a v kategorii žen 40-49 let se Laďka umístila na krásném 2. místě. Všem závodníkům blahopřejeme

Druhé kolo z programu Silničky pro děti

Již druhé kolo z programu - Silničky pro děti -  má už svoji majitelku. Anetka dnes převzala od trenérky krásnou silničku Prodoli, která ji určitě posune dál v jejím trénování a závodění. Děkujeme všem, kteří s pořízením pomohli Jakub Marek, MiBoS s.r.o., TUFO, a přejeme spoustu šťastných kilometrů. Máme v plánu pořizovat pro naše závodníky a závodnice další závodní kola a za každou finanční nebo materiální pomoc budeme rádi.

Mistrovství republiky ve sprint triatlonu v Brně

Na Českém poháru v triatlonu a pro dospělé zároveň Mistrovství republiky ve sprint triatlonu v Brně náš klub vzorně reprezentovali Laďka, která vybojovala titul vícemistryně ČR v kategorii žen 40-49 let, a Dan po včerejším závodě doběhl na pěkném 12. místě v kategorii dorostenců.

Příbram Mistrovství České republiky v triatlonu 2020

V sobotu 15.8. se konalo v Příbrami Mistrovství České republiky v triatlonu. Naši závodníci na těžké trati bojovali do posledních metrů a nechali tam opravdu všechno, bohužel nám tentokrát stupně vítězů o kousíček utekly. Umístění:

Pája 4. místo v kategorii žákyň 12-13

Laďka 5. místo v kategorii ženy 40-49

Jáchym 6. místo v kategorii žáků 12-13

Luky 24. místo v kategorii žáků 12-13

Šíma 24. místo v kategorii žáků 10-11

Tobi 34. místo v kategorii žáků 12-13

Dan bohužel DSQ kvůli nezastavení v penalty boxu za špatně uložené věci v depu.

Všem sporťákům gratulujeme za předvedené výkony, lehce odpočineme a potrénujeme na Karlovy Vary, kde nás čeká další kolo Českého poháru.

Virtuální sprint triatlon

Anetka si v rámci tréninku a přípravy na další závody vyzkoušela virtuální sprint triatlon na tratích 750 m plavání, 20 km kolo a 5 km běh. Celé to zvládla v perfektním čase a dokonce zvítězila v kategorii žákyň do 13 let, gratulujeme

První kolo z programu Silničky pro děti

První kolo z programu Silničky pro děti má už svoji majitelku. Káťa dnes převzala od trenéra Jakuba Marka krásnou silničku Prodoli, která ji určitě posune dál v jejím trénování a závodění. Děkujeme všem, kteří s pořízením pomohli Jakub Marek, MARKO GROUP, TUFO, a přejeme spoustu šťastných kilometrů. Máme v plánu pořizovat pro naše závodníky a závodnice ještě min. 2-3 závodní kola, tak pokud by se našel nějaký sponzor, budeme rádi 😉

Triatlon papírák Moravská Třebová 2020

V sobotu se v Moravské Třebové konal další závod v sérii Cyklománek a to triatlon Papírák, kde jsme měli početné zastoupení a všichni naši závodníci předvedli výborné výsledky a postavili prakticky všichni nase na stupně vítězů. Blahopřejeme Štěpovi, Páje, Kátě, Anetce, Lukymu a Ondrovi👏

Český pohár v triatlonu žactva Pardubice 2020

Na Českém poháru v triatlonu v Pardubicích předvedli všichni naši závodníci výborné výkony. Pro některé to byla premiéra na tak velkých závodech a zvládli ji na jedničku. Výsledky najdete na https://www.czechtriseries.cz/results/race/7096

Závod ČP Račice - Triathlon Fest Račice

Ve dnech 2. 4.7.2020 se uskutečnil první závod ČP v triatlonu - Triathlon Fest Račice. Závodilo se ve třech dnech za nádherného slunečného počasí.

1. den

Dvě skvělá podióvá umístění Pája 2. místo a Šíma 3. místo. Dále super výkony předvedli Jácha, Luky a Tobi a postupili do fináleho konajícího se následující den.

2.den

V sobotu jsme pokračovali v dalších super výkonech na Českém poháru v triatlonu a postavili se opět na bednu. Pája byla 3. mezi mladšími žákyněmi a Laďka v dopoledním i odpoledním závodě 2x bronzová mezi ženami 40-49 let (cenu přebírá Luky, protože Laďka byla v době vyhlášení na ošetření po pádu a kole). Další krásná umístění Jáchym 5., Šíma 9., Luky 13. a Tobi 26. místo.

3.den

V neděli se konaly týmové štafety a tak jsme si vyzkoušeli premiérově jaké je to závodit jako tým a musíme uznat, že se to trojici Tobi, Pája a Luky povedlo výborně, dokončili na 15. místě mezi žáky 12-15 let.

Moc děkujeme všem našim závodníkům za předvedené výkony za celý prodloužený víkend a jejich rodičům za to, že je tak moc podporují a na závody s nimi jezdí

 

Šlapanický Aquatlon

V sobotu 20.6. se konal Šlapanický aquatlon, kde v kategorii žáků 10-11 let zvítězil Šimon a jeho bratr Tobi doběhl na krásném čtvrtém místě v kategorii žáků 12-13 let. Oběma sporťákům moc gratulujeme a přejeme další povedené závody👏👏

Cyklománek Městské crosscountry v Moravské Třebové

Cyklománek Městské crosscountry v Moravské Třebové - tři naši závodníci a dvě pódiová umístění. Luky byl druhý v kategorii chlapců 2007-2005, Káťa obsadila krásné 3. místo v kategorii dívek 2010-2008 a Štěpa dojel na 5. místě v kategorii chlapců 2010-2008. Je vidět, že soustředění a pravidelný trénink přináší první ovoce :) Všem moc blahopřejeme a děkujeme za vzornou reprezentaci týmu

Soustředění Pastviny červen 2020

Začátkem měsíce června proběhlo dlouho plánové cyklisticko - běžecké soustředění na Pasvinách. Termín soustředění se vzhledem ke koronavirové infekci musel posunout až na červnový termín. Pro mnohé členy našeho oddílu bylo podobné soustředění premiérou.

Soustředění bylo zaměřeno na najíždění objemových kilometrů, seznámení se s jízdou ve skupině a technikou jízdy. Po běžecké stránce byla procvičována především technika běhu, běžecká cvičení a návaznost kola - běhu v depu.

Nezávodním Dětřichovském memoriálu 2020

Dnes jsme zavzpomínali a uctili památku na Nezávodním Dětřichovském memoriálu. Běželi jsme z Dětřichova do Moravské Třebové cca 8 km, každý svým tempem, bez závodních ambicí a hlavně s úsměve.

Vyhlášení sportovce roku 2019 ve svitavském okrese

17.února 2020 proběhlo v Poličce slavnostní vyhlášení nejlepších sportovců svitavského okresu za rok 2019. Mezi vyhlášenými byla i členka našeho sportvního týmu 4Sportsteam Ladislav Marková, která obdržela cenu za nejlepší sportovkyni v kategorii Masters za své výkony v triatlonové sezóně 2019. Moc gratulujeme za celý team.

Štěpánský kros - Svitavy2019

Ve čtvrtek 26.12. se běžel Štěpánský kros ve Svitavách a náš tým reprezentovala čtveřice běžců a běžkyň. Svoji premiéru si udělala Anetka s maminkou Hankou, které se nebály postavit na start běhu na 7,5 km a obě běžely moc pěkně. Luky s maminkou Laďkou běželi již po třetí, oproti loňskému času si polepšil o 5 minut a mezi juniory doběhl na krásném 5. místě! Všem gratulujeme a přejeme hodně šťastných kilometrů i v roce 2020.

Běh o pohár Jehnic 2019

Luky a Laďka se 17. listopadu zúčastnili Během o pohár Jehnic, který je součástí Brněnského běžeckého poháru. Luky doběhl na krásném 13. místě a Laďka na 12. místě.

Vyhlášení Českého poháru v triatlonu a aquatlonu za rok 2019

O víkendu 2.listopadu 2019 proběhlo v Praze vyhlášení Českého poháru v triatlonu a aquatlonu za rok 2019. Za náš oddíl se na tomto galavečeru zúčastnila Ladislava Marková, která obsadila ve své kategorii v disciplíně krátky + Olympijský triatlon nádherné celkové 2.místo. Tímto jí za celý oddíl gratulujeme a přejeme hodně dalších sportovních triatlonových úspěchů v nadcházející sezóně.

Středisko talentované mládeže SPS 2020

5 našich závodníku se během letošní závodní triatlonové sezóny zasloužilo svými výsledky o zařazení našeho klubu mezi centra talentované mládeže SPS Českého triatlonového svazu. Toto středisko je jediné v Pardubickém kraji a doufáme, že nám pomůže v dalším klubovém rozvoji. Tímto všem našim závodníkům děkujeme.

IRONMAN Italy 2019

IRONMAN Italy 2019 Poslední triatlon letošní sezóny mi otevřel oči a posunul kousek dál, člověk si může plánovat a propočítávat co chce, ale osud a příroda si dělá své. Při plavání jsem se potkala s medúzou, která mi popálila ruku a část obličeje. Adrenalin, který se mi při prvních dvou disciplínách (plavání a kolo) vyplavoval z těla, mě hnal vpřed. Vše vypadalo slibně, že bych to dnes konečně mohla dát po 11 hodin. Jenže jsem udělala chybu, že jsem si popálená místa chladila pitnou vodou (správně to má být mořskou nebo octovou) a do těla se mi tak nejspíš dostaly toxiny, které mě na 8 km běhu začaly v těle dělat pěknou neplechu. Nevěděla jsem chvílemi, kde jsem, zda mám zvracet, měla jsem hrozné křeče do břicha a vůbec nešlo běžet. Chvíli jsem šla, chvíli se opírala o zábradlí nebo stromy, posedávala na chodníku, prostě se závodem to nemělo nic společného. Jediné, co jsem věděla, že to kvůli mým klukům a sobě nechci zabalit, že to musím dokončit, i kdybych měla zbytek maratonu obejít. Tak jsem střídala chvíli chůzi, kousek běh, pak zase odpočinek a zastavení. Asi na 20 km se tělo dalo trošku dokupy a tak jsem začala "běžet" víc než jen pár stovek metrů. Druhá polovina maratonu už byla lepší, žaludek se srovnal a já už lehce s úsměvem klusala k cíli. Moc děkuji svým třem chlapákům Jakub Marek Jakub Marek Lukáš Marek , kteří mi byli velikánskou oporou při závodě, ale i při náročných trénincích mi dělají báječné parťáky, bez nich bych to nešlo. Nebylo to pod 11 hodin, jak jsem chtěla, na trati jsem byla o hodinu déle, ale jsem ráda, opět pokorná tomuto těžkému sportu a odhodlaná dál trénovat a jít za svým snem.

Triatlon Pardubice 2019

Triatlon Pardubice a další krásné výkony chlapců z našeho klubu, které předvedli tuto neděli v úmorném vedru na tratích Czechmana. Luky získal bronz v kategorii žáků 12-13 let a Štěpík si doběhl pro krásné 5. místo v kategorii žáků 8-9 let, oběma blahopřejeme!

ČP Karlovy Vary 2019

Na posledním závodě Českého poháru v triatlonu v Karlových Varech jsme získali opět pódiové umístění. Na svém prvním startu na "velkém" triatlonu Štěpík získal 1. místo v kategorii žáci 9 let a Jácha doběhl na krásném 6. místě v kategorii žáků 12-13 let. Klukům patří velikánská gratulace a dík za vzornou reprezentaci klubu 👏👍 Ještě jednou děkujeme Alisy.cz za krásné dresy, které mají obrovský úspěch a všem se moc líbí!

Duatlon Powerman 2019

Naši závodníci se postavili v sobotu 17.8. na start duatlonu Powerman - Cyklománek v Kunčině. Pája vyhrála kategorii dívek D2 a Violka doběhla na 5. místě ve stejné kategorii, Štěpa byl 4. v kategorii chlapců D1. Moc všem gratulujeme

Cyklománek Triatlon

V sobotu se konal v Moravské Třebové v rámci série dětských závodů Cyklománek triatlon. Naši závodníci zde předvedli suprové výkony: kategorii chlapců D1 vyhrál Štěpa, kategorii dívek D2 vyhrála Pája a na 3. místě ve stejné kategorii doběhla Violka, v kategorii chlapců D2 vyhrál Luky. Všem čtyřem patří obrovská gratulace, protože šli do závodu na 100% a bojovali do posledních metrů.

Český pohár triatlonu v Táboře

V dalším kole Českého poháru v Táboře bylo náš tým opět vidět. Dvě podiová umístění pro Páju (3. místo v žákyních 10-11 let) a Laďku (2. místo ženy 40-49 let) a krásné 7. a 11. místo v mladších žácích pro Jáchu a Lukyho. Našim závodníkům patří veliká gratulace a dík za super reprezentaci klubu, jejich rodičům za podporu a fandění :)

Český pohár v Mělníku

V sobotu 20.7. se konal v Mělníce Český pohár v triatlonu. Náš klub se představil v nových dresech, za jejich zajištění a návrh grafiky děkujeme Jakubovi Markovi, za výrobu firmě ALISY SPORT s.r.o.. Závodníci tentokrát museli bojovat nejen se soupeři, ale i s kopcovitou tratí a velkým horkem. Všem, kdo v těchto těžkých podmínkách závod dokončil, patří velké uznání. V kategorii žákyň 9-10 let doběhla Pája na nepopulárním ale pěkném 4. místě, Luky v žácích 12-13 let byl 14. a v kategorii žen 40-49 let se na stupně vítězů postavila Laďka, která skončila 2. Výsledky http://www.czechtriseries.cz/results/race/3691

Nové týmové oblečení

Konečně v týmových barvách a určitě nás nepřehlédnete, budeme svítit na dálku! Děkujeme za pěkné dresy firmě ALISY SPORT s.r.o. a už se těšíme na trička.

Český pohár Sokolov

Český pohár v Sokolově byl zároveň pro žáky i Mistrovstvím republiky. Naše závodníky bohužel postihla zranění, tak jediným zástupcem klubu byl Jáchym, který exceletně vyplaval na prvním místě a pak na mokré trati vybojoval 10. místo v kategorii mladších žáků. Blahopřejeme a příští týden v Mělníku snad již v plné sestavě. Výsledky zde http://www.czechtriseries.cz/results/race/3714